Vorige edities

De bevrijdingsfestivals kennen een lange traditie: sinds 1980 zijn er festivals in Haarlem, Amsterdam en Wageningen. In 1990 wordt 5 mei als officiële feestdag erkend en ontstaat het plan om de Bevrijdingsfestivals in alle provincies te laten plaatsvinden.

In 1994 is het zo ver: iedere provincie heeft een Bevrijdingsfestival. In de beginjaren van de festivals bestond in Nederland nauwelijks aandacht voor het vieren van de bevrijding. De Bevrijdingsfestivals zijn sindsdien uitgegroeid tot het grootste eendaagse culturele evenement van Nederland. Sinds 2011 heeft Den Haag ook een officieel erkend Bevrijdingsfestival.

2016

Bevrijdingsfestival Den Haag: Will and the People, Sunnery James & Ryan Marciano, Kenny B, Álvaro Soler, Maan, The Cool Quest, Schilderswijkband, Ceux Qui Marchent Debout, Ed Struijlaart & Friends, The Beat, Seed Of Ayawaska, Single Pilot, Lakshmi, Sarah-Jane, Pat Smith, I Am Aisha, Cho, 2FAMOUSCRW, DJ Ziggy feat. Versano Laroz, Maask, Billy the Kit, Haags Dichtersgilde, Puur Gelul, Jan J. Pieterse, Shelter City Bus Tour, Hind Hakki, Jan Pronk, Jeffrey Spalburg, Mostafa Hilali, DeBattle, Voice 4 Thought: Poetry Slam, Mark Major, Victor Limishn, Ravi la Vida, SWG, Marlldexx, Daniel K., El Dani en Nelson Da Cruz.

Haagse Vrijheidsweken: Dag van de Haagse Geschiedenis, IDEALAB en Hague Talks Youth, Openstelling bunkers Badhuisweg, Wandelen met Maup: Bommen op Bezuidenhout, Bezoek Koninklijke Wachtkamer, Vrijheidscollege door Jessica Durlacher, Vredesdialoog Schilderswijk, Film: On The Bride’s Side, Fit to Fly, Bezoek Oranjehotel en Doodencel 601, HagueTalks, Vrijheidscollege door Ancilla Tilia, Pax Europa, A Haunting History, Film: Michiel de Ruyter, JIP Kamerkoor – Vluchtelingen op doortocht, Open Dag Hoge Raad, Culturele looproute: Ongekend Avontuurlijk, Wandelen met Maup: Atlantikwall, Kerst in Paramaribo, Shakespeare and Just War, Themawandeling Bommen op Bezuidenhout, Lamine Nahdi: Lila Ala Dalila, Rondleiding VOC, Anne en Zef, Irak in beeld: Stefano Carini, Little Angels, Een oorlog om in te wonen, Het Grote Vluchtelingen College, Vrijheidscollege door Mardjan Seighali, Wat heeft de waarheid voor Zuid-Afrika betekend?, Nobody Home, Hoe ver reikt de macht van het woord?, Verlies niet de moed, De vlucht van een granaatappel, The Hague International Jazz Days, Wandelen met Maup: De Slag om Ockenburg, Themawandeling Vergeten Vrijheid, Laura van Dolron: Am I Making Sense?, Open Joodse Huizen, Openstelling bunkers Kijkduin, Brieven uit de oorlog, Oorlog en operette, Rondleiding ‘24 Uur Met Willem’, The Hague Boat, Ageless Friends, Boekpresentatie: Blad voor de mond, Lezing: Goed/Fout 1940-1945, Dodenherdenking, Kunstenaars herdenken doden, Theater na de Dam: BIJNADERINZICHT, Theater na de Dam: Opgediept, Theater na de Dam: De laatste getuigen, Theater na de Dam: Wie niet weg is, Theater na de Dam: Ahasverus van Heijermans, Theater na de Dam: WO2 en mijn familie, Liberty Tour, Nacht van de Bevrijding, Rondvaart Vroege Vogels in ’t Hout, Zegels maken, The African Mamas: Graceland, The Hague Peace App, Humanity House: Ervaar de reis van een vluchteling, Expositie: Een grenzeloos conflict, Wandeling beelden uit WO2, Stadswandelingen: Joods verleden van Den Haag, Nationaal Archief: 24 Uur Met Willem, 70 jaar Internationaal Gerechtshof, Museon: Recht en Vrede, Museon: Komen en gaan, Museon: Kind in oorlog, Centrale Bibliotheek: Vrijheid!, Museon: Het geluk daar is niet zoals hier, Humanity House: De Asielzoekmachine, Letterkundig Museum: Het stenen bruidsbed, Haags Historisch Museum: Den Haag Vandaag, 1945 tot nu, Gevangenpoort, Amnesty Rights Walk Trails of Justice, Bezoekerscentrum Vredespaleis, Yi Yun Peace Museum en Atrium Stadhuis: The Survivors.

2015

Bevrijdingsfestival Malieveld: O’G3NE, Typhoon, Kensington, Piñata & Friends, 3JS, Van 5 naar 15, Radio Riddler, Jett Rebel, Orkest Koninklijke Luchtmacht & Emmaly Brown, Darlyn, Jon Tarifa, Bells of Youth, Mama Franko, Tourette on Tour, Luminize, Broederliefde, Oh Oh Intro DJ’s, Charly Lownoise & Mental Theo, My Freedom, Your Chains?, Haags 5 mei Comité Jongerendebat, Jouw vrijheid, mijn vrijheid?, Puur Gelul, Arie Koomen, Vrijheid!, Renske de Greef, Joris Voorhoeve, DeBattle, Tong Tong Ride, Jan Eikelboom en Vrijheidscollege: Petra Stienen.

Haagse Vrijheidsweken: Vrijheidscollege Ad van Liempt, Onthulling Munir Said Thalibpad, Politiek Café met Diederik Samsom, Bezoek Doodencel 601, Kinderen die de wereld hebben veranderd, The Great war Machine, Finale Stedelijk Debat, Vredesdialoog, Hete Peper, Manon Uphoff, De Revolutie, Dag van de Haagse Geschiedenis, Den Haag ’40-’45, Mahmoud & Gerrit, Herdenking Jom Hasjoa, Vrijheidscollege Sheila Sitalsing, Bread & Brains met Maria Silvia–Gatta, Uitreiking Haagse Vrijheid Prijs, Het afscheid van de buurtgenoten ging heel gemoedelijk, Those Who Feel The Fire Burning, Les Héritiers, About Freedom on Tour, Hague Talks: Vrouwen, rede en veiligheid, Vluchtelingen in Nederland: Beyond Bed, Bad en Brood, Rondleidingen in Ockenburg, Bommen op Bezuidenhout, Fakkelbooth, Bevroren tranen van Maarten Peters, Internationale conferentie: Women’s power to stop war, Het verlaten hotel, Vrijheidscollege Ton Koene, We moeten vluchten, Avond met Paul van Vliet, Het Toneel Speelt, Een Sneeuw, International Jazz Day: Tania Maria, Solidariteits Festival, Bevrijdingsconcert Victoria Children’s Choir, Dreams Free Festival, Vrijheidsvaart, Openstelling bunkers Badhuisweg, VredesWandeling, Open Joodse Huizen, International Jazz Day: Edgar van Asselt, The Hague Boat, War Requiem, Dodenherdenking, Dutch Jenkins Choir: Samen 4 mei herdenken, HagueTalks: Grenzen van vergeving, Theater na de Dam: Polen in Plan Zuid, Theater na de Dam: De Laatste Getuigen, Theater na de Dam: NTjong Presenteert, Theater na de Dam: Oranje Hotel, Theater na de Dam: Leger, Nacht van de Bevrijding, Bevrijdingsvaart, Documentaire: Naar de Boeren!, 5 Mei lezing door Frans Nieuwenhuis, Bevrijdingsconcert, Jubileumconcert Dutch Swing College Band, Den Haag – Stad in oorlog – Stad in vrede, Nederland bevrijd door Polen, Voor wie de bel luidt, Bezoekerscentrum Vredespaleis, Wandeling beelden uit WO2, Amnesty Rights Walk Trails of Justice, Naar de Boeren! Kinderevacuaties in de Hongerwinter, Ervaar de reis van een vluchteling, De Noodhulpmachine, Stories of Change – Beyond the Arab Spring, Internationale Zone Peace app, Het stenen bruidsbed, Bloemendaal-Rosenburg 1940-1945, Den Haag en de Atlantikwall, Kind in oorlog, Komen en gaan, Recht en Vrede, D-day Normandy 1944, ‘Oorlogsgeheimen’ en Yi Yun Peace Museum.

2014

Bevrijdingsfestival Malieveld: Di-rect, Gers Pardoel, 2 Unlimited, Julia van der Toorn, Tim Akkerman, Sticky Fingers (Aus), Kris Berry & Perquisite, Baciamolemani (Sicilië), Playground Zer0, Tim Vantol, Kuenta i Tambú, Mehdi & Abou, Hollerado, Jolene, Friends of the Family, Elle Alpha, Vrijheidscolleges Monique Samuel & Ewald Engelen, Puur Gelul met Soundos en Marcel Verreck, De Haagse Hogeschool Lezing: Joris Voorhoeve, Artzénico en De Theatertroep, Rwanda 20 Years – Genocidekiekjes uit Rwanda.

Haagse Vrijheidsweken: Vrijheidscollege Rob Wijnberg, Openstelling Doodencel 601 in Oranjehotel, De Damschreeuwer, Gesluierde monologen, Bread & Brains met Caroline Figueres, Politiek café, Tentoonstelling Afgeluisterd, Finale Stedelijk Debat, Rondleiding Bunkers Atlantikwall, Haagse lente in het internationale park van de vrede, Rwanda 20 Years – Genocidekiekjes uit Rwanda, Humanity Cinema: ‘Dear Mandela‘, Vrijheidscollege Naeeda Aurangzeb, Stille helpers, 100 jaar Cordaid, ‘The three rooms of melancholia’, Anne Frank Flamencodans, ‘Diplomatie’ van Volker Schlöndorff, Lunchconcert Claudette Verhulst, Lezing over Atlantikwall, Start tentoonstelling Fair Fashion Lab, Elke dag 4 mei: Film & Debat, Shelter City: Laurent Munyandilikirwa, Expositie Al Mutanabbi Street starts here, Leo Blokhuis en Literatuur Late Night, ‘Zomaar een oorlogsmonument’, Voice of Freedom, Open Joodse Huizen, Dreams Free Festival, Vrijheidsvaart, Lezing: De kunstenaar tijdens de Tweede Wereldoorlog, Luistervoorstelling Brechtje Roos, Muziekensemble Orientish, Matangi Quartet & Baidar al Basri, Dodenherdenking, Jullie hebben de oorlog niet meegemaakt, Commandobunker Atlantikwall bezoeken, The Voice Company, Theater na de Dam: ‘Het onderzoek’ van Peter Weiss, Theater na de Dam: ‘Lieg ik soms?’ van Laura van Dolron, De nacht van de Badkapel, Film ‘Arigato’ & nagesprek Jurre Bosman, ‘Buiten schot’ met Diederik van Vleuten, Wandeling ‘Beelden uit de Tweede Wereldoorlog’, De reis van een vluchteling, Yubi Kirindongo, rebel in art & soul, Het stenen bruidsbed, Werken aan vrede, Give peace a chance, Visitors centre Vredespaleis, Haagse Humor: spotten met de politiek, Sam Durant: Scaffold, The Good Cause, How to live together, Verboden Humor, Expositie Yi Uijong, Beslissende momenten 1930-1945.

2013

Bevrijdingsfestival Malieveld: Woot & Friends, Leona Philippo, Joris Linssen & Caramba, Kaapstad meets Kytopia, De Kraaien, ex-Simple Minds ft. Owen Paul, Golden Oldies, Dio, Rilan & The Bombardiers, Van Velzen, Piñata, Kern Koppen, Atlantic Attraction, Friends of the Family, Fexet, IMI Rtist, June Noa, Cirque Valentin, Dudettes, Splendid, ProDemos Debat: ‘Vrijheid Spreek Je Af’, Puur Gelul (Howard Komproe, Boozy, Jeffrey Huf, Karel Kanits, Martijn Oosterhuis en Johan Fretz), Sue The Night, PBII: 1000Wishes, City Band, Joris Voorhoeve, Marloes Arkesteijn, Lyrik, Daimy Lotus, Dymphi en Carmenkata, Lucas Dols & Lotte van Dijck, David Savage, Lukewarm Ocean, Remco Visker en MFFM.

Haagse Vrijheidsweken: Hella en Freek de Jonge, Howard Komproe, Humanity Pub Quiz, tentoonstelling ‘One Day I’m Gonna Make It’, wandeling ‘Beelden uit de Tweede Wereldoorlog’, expositie ’360° Peace in the Media’, expositie ‘Politiek in Prent’, Arie Spaans, I Fiati & Margit Beukman, Lambrecht Wessels, Joanna Weston, Lambrecht Wessels, Frénk van der Linden, Joanna Weston, Ed Struijlaart, Robin te Slaa, Michelle van Min, Abiodun Williams, Stedelijk Debat Haags 5 Mei Comité, Game: ‘Regel de Wereldvrede’, Dezibelle, Jozias van Aartsen, Debat: Bedreigd, gevlucht, geland… gevangen!, Jean Tillie, Jacques Wallage, Humanity Cinema: ‘Sweet Dreams’, Democratie in Debat: Hannah Arendt en Manao.

2012

Buiten: Wipneus & Pim, Blaudzun, The Medics, Noble Tea, Fischer-Z, Ali B op Volle Toeren, Negritos, L4 & Friends, Nick & Simon, The Masterpeace Imagine Tour (o.a. Izaline Calister, Julya Lo’ko, Lilian Vieira, Ricardo Burgrust, Minyeshu Kifle, Nina June, Shirma Rouse en Eva Kieboom).

Binnen: Jeugddebat Haags 5 Mei Comité, Kosmopolis: Haags KinderKabinet, B Sharp, Theatervoorstelling: Bloot en levenloos, Masterpeace Experience, Marion Bloem, Songs Of Freedom, Puur Gelul (Boozy, Jeffrey Huf, Karel Kanits, Henk van Straten en Ronald Giphart), Politiek in Prent, Jessica Durlacher, Hugo Wapperom, ProDemos Debat: Vrijheid geef je door (o.a. Jan Terlouw, Froukje Jansen en Farah Karimi), Openbare Naturalisatieceremonie en de Bevrijdingsbrunch met o.a. Mensje van Keulen.

2011

Buiten: Waylon, Bobby Kimball (TOTO), Fresku, Def P & Beatbusters, Mala Vita, Glennis Grace, Go Back To The Zoo, Nneka, So What & Friends en Lisa, Amy & Shelley.

Binnen: Puur Gelul met o.a. Hugo Borst, Danny Verbaan, Poëzie op Pootjes, Maud van de Reijt, Peter van der Linden, Ko Colijn, Debat: Freedom here, freedom there, Mohammed Bahri, Funda Müjde, Eenheid Is Kracht Awards, De Haagse Hogeschool Lezing, Talkshow: Vrijheid ligt niet op straat, Home Sweet Home, City Mondial Podium, Showcase Wilde Westen Records & Stichting Aight, So What & Friends, Masterpeace Experience, Uitreiking Stichting MEE, Openbare Naturalisatieceremonie en de Bevrijdingsbrunch met o.a. Lulu Wang.

2010

Buiten: Jurk!, Moss, George Kooymans & Frank Carillo, Winne, Bad Manners, Jelle, Rotfront, I Kissed Charles, All Missing Pieces en Planeur.

Binnen: Puur Gelul met o.a. Nico Dijkshoorn, musical Eens ´n Hagenees, CCC Inc., Woodstreet Bigband, Debat Tweeede Kamerverkiezingen, De Haagse Hogeschool Lezing, Berthe Meijer & Herman Vuijsje, Acku Cultuurpodium, Kick-Off ‘Land & Lied’, Mischu Laikah, Kookaburra en April Darby.

2009

Buiten: VanVelzen, Van Dik Hout, Kus, Jamal Thomas, Friends, Sioen & Calling Up Soweto, Kempi, Firewater, Hit Me TV en Hansen Thomas.

Binnen: Openbare Naturalisatieceremonie, Oh Oh Den Haag met Hans Vandenburg, Sjaak Bral, Abdelkader Benali, Rodaan Al Galidi & Lulu Wang, The Reverend Fred Show, Schickx, Debat ‘Fort Europa’, Bloemen Mozes met Joop Keesmaat, Culturalis Wijkpodium, Fanni Volgyessy Szomor en Mama Verhalen Koor.

2008

Buiten: The Skatalites, Hind, Kraak & Smaak (vervanger voor Postman), Kasba, Brainpower, Djumbo, Mellow Yellow, Thomas Berge, The Deaf en Shane Shu.

Binnen: Sprakeloos met Karel de Rooij, Andy Tielman, Kader Abdolah, Marcel Verreck, Bergman, Harry Zevenbergen, Debatten, De Vrede Van Den Haag, Wij blijven hier, Verse Taal, Culturalis Wijkpodium en Frans de Leef & Hans Steijger.